Kontakta oss

Vi har varit en aktör på byggmarknaden i över 45 år och verkar idag i hela Europa och Ryssland. För tillfället har vi ungefär 80 anställda i Finland och 40 anställda runt om i Europa.

Försäljning och tekniskt stöd

Tel. +46 70 511 2020
E-post: sales@vilpe.com

VILPE Sverige Ab

VILPE Sverige AB
Bergtorpsvägen 43 B
183 64 Täby

Huvudkontor (Korsholm, Finland)

VILPE Oy
Handelsvägen 9, FI-65610 Korsholm, Finland
Tel. +358 20 123 3200
E-post: förnamn.efternamn@vilpe.com
VAT-nummer: FI05581721

Fakturering

E-fakturor
EDI-kod: 003705581721
Förmedlarkod: E204503 (OpusCapita Solutions Oy)

Pappersfakturor
VILPE Oy
PL 11684
01051 LASKUT

E-postfakturor (bara en pdf/e-post)
Vilpe-Oy.FI.P.130677-8@docinbound.com

Kontakta oss

Lämna dina kontaktuppgifter så kontaktar vi dig

Skandinavien

Leif Fredriksson

Försäljningschef
Skandinavien

+46 73 386 9420
leif.fredriksson@vilpe.se

Nisse Hedberg

Säljare
Skandinavien

+46 70 511 2020
nisse.hedberg@vilpe.se

Jonas Rydén

Säljare
Skandinavien

+46 70 770 1891
jonas.ryden@vilpe.se

Försäljningsledning

Tuomas Saikkonen

Verkställande direktör

+358 20 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Tiina Häggblom

Kundservicechef

+358 20 123 3219
tiina.haggblom@vilpe.com

Carina Lagerström

Kundservicechef

+358 20 123 3220
carina.lagerstrom@vilpe.com

Katarina Hellén

Marknadsföringschef

+358 20 123 3215
katarina.hellen@vilpe.com

Essi Saarenpää

Kommunikationsansvarig

+358 20 123 3217
essi.saarenpaa@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Kontorschef

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Timo Anttila

Teknisk direktör

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Harri Heiskanen

Produktionschef

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Mikko
Mikko Rintamäki

Arbetsledare

+358 20 123 3286
mikko.rintamaki@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Forsknings- och utvecklingsdirektör

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Eero Saikkonen

Grundare av VILPE

+358 20 123 3201
eero.saikkonen@vilpe.com

Tuomas Saikkonen

Verkställande direktör

+358 20 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Forsknings- och utvecklingsdirektör

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Timo Anttila

Teknisk direktör

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Kontorschef

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Harri Heiskanen

Produktionschef

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Harri Joensuu

Inköps-, logistik- och kvalitetschef

+358 20 123 3228
harri.joensuu@vilpe.com