Ota yhteyttä

Myynti ja tekninen tuki

Puh. 020 123 3233
myynti@vilpe.com
Avoinna ma – pe klo 8.00 – 16.00

Puhelujen hinnat soitettaessa VILPEn numeroihin: Lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 7,02 snt/min. + alv
Matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min. + alv

Vuonna 2022 myynti ja tekninen tuki sekä Express Store ovat suljettuina 1.1., 6.1., 15.-18.4., 26.5., 24.6., 6.12. ja 26.12.
Huom. Pe 23.12. ja pe 30.12. ne suljetaan jo klo 12.

VILPE Express Store (Espoo)

Lintuvaarantie 33, 02650 Espoo
myynti@vilpe.com
Avoinna ma – pe klo 7.00-16.00

Pääkonttori (Mustasaari)

VILPE Oy
Kauppatie 9, FI-65610 Mustasaari
Puh 020 123 3200 (vaihde)
Sähköposti: etunimi.sukunimi@vilpe.com

Varasto (Mustasaari)

Tavaran vastaanotto 020 123 3281
Varaston osastovastaava Marko Blom 020 123 3235

Laskutustiedot

Sähköiset laskut
OVT-tunnus: 003705581721
Operaattorin tunnus: E204503 (OpusCapita Solutions Oy)

Paperilaskut
VILPE Oy
PL 11684
01051 LASKUT

Y-tunnus 0558172-1

Sähköpostilaskut (vain 1 pdf/sähköposti)
Vilpe-Oy.FI.P.130677-8@docinbound.com

Suomi

Etsimme uutta aluemyyntipäällikköä
Itä-Suomi

020 123 3233
myynti@vilpe.com

Kim Björlin

Aluemyyntipäällikkö
Varsinais-Suomi, Pirkanmaa, Satakunta

020 123 3202
kim.bjorlin@vilpe.com

Tuula Liikanen

Aluemyyntipäällikkö
Pohjois-Suomi

020 123 3205
tuula.liikanen@vilpe.com

Outi Heikkilä

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa

020 123 3254
outi.heikkila@vilpe.com

Mikko Pirkola
Mikko Pirkola

Aluemyyntipäällikkö
Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Ahvenanmaa

020 123 3261
mikko.pirkola@vilpe.com

Nina Tyni

Myyntipäällikkö
Suomi

020 123 3248
nina.tyni@vilpe.com

Mika Järvinen

Tekninen myyjä

020 123 3206
mika.jarvinen@vilpe.com

Antti
Antti Einesalo

Tekninen myyjä

020 123 3253
antti.einesalo@vilpe.com

Jukka Lohi

Tekninen myyjä
VILPE Express Store

020 123 3256
jukka.lohi@vilpe.com

Sonja
Sonja Svenfelt Gustafsson

Tekninen myyjä

020 123 3252
sonja.svenfelt.gustafsson@vilpe.com

Myynnin johto

Tuomas Saikkonen

Toimitusjohtaja

020 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Miikka
Miikka Suppula

Myyntijohtaja

020 123 3267
miikka.suppula@vilpe.com

Tiina Häggblom

Kehityspäällikkö

020 123 3219
tiina.haggblom@vilpe.com

Carina Lagerström

Kehityspäällikkö

020 123 3220
carina.lagerstrom@vilpe.com

Katarina Hellén

Markkinointipäällikkö

+358 20 123 3215
katarina.hellen@vilpe.com

Essi Poropudas

Viestintävastaava

+358 20 123 3217
essi.poropudas@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Talouspäällikkö

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Hanna
Hanna Vanhala

Henkilöstöpäällikkö

+358 20 123 3241
hanna.vanhala@vilpe.com

Timo Anttila

Tekninen johtaja

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Harri Heiskanen

Tuotantopäällikkö

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Mikko
Mikko Rintamäki

Tuotannon vastaava esimies

+358 20 123 3286
mikko.rintamaki@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Tutkimus- ja kehitysjohtaja

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Eero Saikkonen

VILPEn perustaja

+358 20 123 3201
eero.saikkonen@vilpe.com

Tuomas Saikkonen

Toimitusjohtaja

+358 20 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Miikka
Miikka Suppula

Myyntijohtaja

+358 20 123 3267
miikka.suppula@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Tutkimus- ja kehitysjohtaja

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Talouspäällikkö

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Timo Anttila

Tekninen johtaja

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Hanna
Hanna Vanhala

Henkilöstöpäällikkö

+358 20 123 3241
hanna.vanhala@vilpe.com

Harri Heiskanen

Tuotantopäällikkö

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Joensuu Harri
Harri Joensuu

Osto-, logistiikka- ja laatupäällikkö

+358 20 123 3228
harri.joensuu@vilpe.com