Ota yhteyttä

VILPE Oy myy tuotteitaan tukkureiden, asennusliikkeiden ja muiden jälleenmyyjien kautta. Lista jälleenmyyjistä löytyy täältä.

Myynti ja tekninen tuki

Puh. 020 123 3233
myynti@vilpe.com
Avoinna ma – pe klo 8.00 – 16.00

Puhelujen hinnat soitettaessa VILPEn numeroihin: Lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 7,02 snt/min.
Matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min. Hintoihin lisätään kulloinkin voimassa olevan arvonlisäverokannan mukainen vero.

Huom. Myynti ja tekninen tuki ovat suljettuina 1.1., 6.1., 13.5., 25.6., 6.12. ja 24.–26.12.

VILPE® Express Store (Espoo)

Lintuvaarantie 33, 02650 Espoo
myynti@vilpe.com
Avoinna ma – pe klo 7.00-16.00

Huom. Express Store on suljettuna 1.1., 6.1., 13.5., 25.6., 6.12. ja 24.–26.12.

Pääkonttori (Mustasaari)

VILPE Oy
Kauppatie 9, FI-65610 Mustasaari
Puh 020 123 3200 (vaihde)
Sähköposti: etunimi.sukunimi@vilpe.com

Varasto (Mustasaari)

Tavaran vastaanotto 020 123 3281
Varastopäällikkö Tapani Björlin 020 123 3208
Varaston osastovastaava Marko Blom 020 123 3235

Laskutustiedot

Sähköiset laskut
OVT-tunnus: 003705581721
Operaattorin tunnus: E204503 (OpusCapita Solutions Oy)

Paperilaskut
VILPE Oy
PL 11684
01051 LASKUT

Sähköpostilaskut (vain 1 pdf/sähköposti)
Vilpe-Oy.FI.P.130677-8@docinbound.com

Suomi

Jaana Grefberg

Aluemyyntipäällikkö
Itä-Suomi

020 123 3259
jaana.grefberg@vilpe.com

Kim Björlin

Aluemyyntipäällikkö
Varsinais- ja Keski-Suomi, Satakunta

020 123 3202
kim.bjorlin@vilpe.com

Tuula Liikanen

Aluemyyntipäällikkö
Pohjois-Suomi

020 123 3205
tuula.liikanen@vilpe.com

Outi Heikkilä

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa

020 123 3254
outi.heikkila@vilpe.com

Mikko Pirkola
Mikko Pirkola

Aluemyyntipäällikkö
Pohjanmaa ja Etelä-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

020 123 3261
mikko.pirkola@vilpe.com

Nina Tyni

Myyntipäällikkö
Suomi

020 123 3248
nina.tyni@vilpe.com

Mika Järvinen

Tekninen myyjä

020 123 3206
mika.jarvinen@vilpe.com

Antti Einesalo

Tekninen myyjä

020 123 3253
antti.einesalo@vilpe.com

Jukka Lohi

Tekninen myyjä
VILPE® Express Store

020 123 3256
jukka.lohi@vilpe.com

Länsi-Eurooppa

Ville Hellström

Vientipäällikkö
Länsi-Eurooppa

+358 20 123 3288
ville.hellstrom@vilpe.com

Skandinavia

Leif Fredriksson

Myyntipäällikkö
Skandinavia

+46 73 386 9420
leif.fredriksson@vilpe.se

Venäjä ja IVY-maat

Ella Osipova

Vientipäällikkö
Venäjä ja IVY-maat

+358 20 123 3213
ella.osipova@vilpe.com

Tatiana Sorokina

Toimintapäällikkö
Venäjä ja IVY-maat

+358 20 123 3249
tatiana.sorokina@vilpe.com

Baltia

Janis Abolins

Myyntipäällikkö
Baltia

+371 22 305 950
janis.abolins@vilpe.com

Puola ja Itä-Eurooppa

Andrzej Janusz

Myyntipäällikkö
Puola ja Itä-Eurooppa

+48 71 740 2623
andrzej.janusz@vilpe.com

Myynnin johto

Tuomas Saikkonen

Toimitusjohtaja

+358 20 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Tiina Häggblom

Asiakaspalvelupäällikkö

+358 20 123 3219
tiina.haggblom@vilpe.com

Carina Lagerström

Asiakaspalvelupäällikkö

+358 20 123 3220
carina.lagerstrom@vilpe.com

Katarina Hellén

Markkinointipäällikkö

+358 20 123 3215
katarina.hellen@vilpe.com

Essi Saarenpää

Viestintävastaava

+358 20 123 3217
essi.saarenpaa@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Toimistopäällikkö

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Hanna
Hanna Vanhala

HR-vastaava

+358 20 123 3241
hanna.vanhala@vilpe.com

Timo Anttila

Tekninen johtaja

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Harri Heiskanen

Tuotantopäällikkö

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Mikko
Mikko Rintamäki

Tuotannon vastaava esimies

+358 20 123 3286
mikko.rintamaki@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Tutkimus- ja kehitysjohtaja

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Eero Saikkonen

VILPEn perustaja

+358 20 123 3201
eero.saikkonen@vilpe.com

Tuomas Saikkonen

Toimitusjohtaja

+358 20 123 3284
tuomas.saikkonen@vilpe.com

Veli-Pekka Lahti

Tutkimus- ja kehitysjohtaja

+358 20 123 3221
veli-pekka.lahti@vilpe.com

Timo Anttila

Tekninen johtaja

+358 20 123 3203
timo.anttila@vilpe.com

Mervi
Mervi Koskela

Toimistopäällikkö

+358 20 123 3226
mervi.koskela@vilpe.com

Harri Heiskanen

Tuotantopäällikkö

+358 20 123 3214
harri.heiskanen@vilpe.com

Harri Joensuu

Osto-, logistiikka- ja laatupäällikkö

+358 20 123 3228
harri.joensuu@vilpe.com